micon מכללת מהות
שלח הודעה שלח הודעה
תמונת המטפל
צפה בתמונות נוספות(2)
דירוג נוכחי:
0.0
דרג את המטפל:
החזון של מכללת מהות
חזונה של מכללת מהות הוא להעמיד דור של מטפלים שיקח מקום של כבוד בהנהגת תחומי הטיפול ההוליסטיים אל עבר המשכה של המאה ה-21.

מקורות הטיפול ההוליסטי:

עולם הטיפול ההוליסטי יונק את מקורותיו מדרכי טיפול שהיו מקובלות במסורות עתיקות שונות, ונשענו על תפיסת עולם פילוסופית או מיסטית, שממנה ניגזר גם האיבחון. המטפלים בעולם העתיק רחשו כבוד רב לטבע ולדרכו, ושאפו להגיע לתיאום מלא עם אורחותיו וחוקיו.
בעוד שהרפואה המודרנית שואפת להכיר את תהליכי הטבע ותופעותיו ולחקותן, או לתקן תהליכים שנפגמו, מנסה המטפל ההוליסטי המסורתי להעמיק את ההרמוניה שלו עם כוחות הטבע ולשתף עימם פעולה. מחלה משמעה שהאדם התרחק מטבעו או מהזרימה הטבעית של היקום, והגוף מאותת כי עליו לשפר את התאמתו לזרימה זו. הטכניקות בהן ישתמש המטפל ההוליסטי יהיו כאלה המיועדות לשיפור הזרימה, בעזרת מגע, תנועה, הנחייה מילולית או שירה, ובאמצעות שינוי בחומר – תזונה וצמחי מרפא, על נגזרותיהם השונות.

אלטרנטיבה לשיטה הקיימת

כיום קיים שיח מעניין בין המטפלים ההוליסטיים באשר לדרך שבה יש להציע את הרפואה הטבעית לציבור, הרגיל לצרוך את שירותי הרפואה המערבית ואת תפיסת העולם שמאחוריה. בתוך שיח זה אנו מקווים להוביל קו של שמירה על השלמות של הטיפול ההוליסטי ואף להרחיב את התפיסה ההוליסטית גם לטיפול בסוגיות סביבתיות וחברתיות.
אנו שואפים להציע אלטרנטיבה ישימה ומנומקת לשיטה הקיימת, ולהוביל שינוי בתפיסת הציבור את נושא הבריאות והחולי ובאופן בו הוא יצרוך את שירותי הבריאות.

אדם שלם ואחראי

אנו סבורים שהציבור בשל לכך ומתחיל להבין כי נכון יותר להתייחס לאדם כשלם ולא לטפל בכל איבר או מערכת לחוד, וכי לאדם אחריות על בריאותו ועל סביבתו הפיזית והאנושית. אדם כזה יגלה אחריות גם כלפי הסביבה בה הוא חי - הוא ידאג לשמור על נקיון המים והאויר ועל הטוהר במערכות היחסים שהוא מקיים, מתוך ההבנה כי אלו חלק מהמרכיבים הקיימים ביקום ובתור שכאלה הם קשורים לבריאותו.


אנו מקווים כי בוגרינו יצמחו ויהיו לאזרחים שיטביעו את חותמם על אופי החברה, שיעמדו בראש הציבור המודע וינהיגו מאבק לשינוי הסביבה והבראתה, לשינוי בסדרי העדיפויות הלאומיים והחברתיים, ליתר סובלנות ולשוויון.

מכללת מהות מעניקה אפשרויות

כמכללה ותיקה המעצבת את דורות המטפלים הבאים, רואה מהות לעצמה חובה לקיים תכניות לימודים מוקפדות שיעניקו לבוגרים ידע, השראה ותרבות טיפולית בסטנדרטים הגבוהים ביותר. אנו מקפידים להגיש לסטודנטים ידע עדכני ומעמיק בכל התחומים אותם אנו מלמדים, ומקיימים מעת לעת סדנאות וימי עיון בנושאים שונים המיועדים לסטודנטים ולאנשי מקצוע, לשם עידכון והעמקה במקצועם ולמען הרחבת האופקים לנושאים טיפוליים נוספים.

אנו מקווים לראותך בין מעצבי העתיד ההוליסטי.

כנסו לאתר שלי
03-5375055
תל אביב-יפו דרך השלום 5, תל אביב
לדף הפייסבוק שלי
ההתמחויות שלי
עיסוי
הריון ולידהעוד...
קניסיולוגיה
דמיון מודרך
הורות
צמחי מרפא
שיאצו
תינוקות
אייפק
נטורופתיה

לימודי אייפק

לימודי אייפק


מאת:
פורסם ב:
שיטת אייפק פותחה על ידי עדי שאנן, מאסטר ברפואה סינית וד"ר אורי קניג, פסיכולוג, החל בשנת 1997. עדי שאנן מלמד את השיטה בארץ משנת 1998.

שיטת אייפק משלבת בתוכה בצורה חכמה ויעילה שיטות טיפול שונות, ומהווה פריצת דרך בתפיסתה וביעילותה. בגישה הטיפולית מיושמים רעיונות וכלים טיפוליים מתחומים שונים: רפואה סינית, הומיאופתיה, רפואה הודית, NAET, קינסיולוגיה ועוד.

בבסיס הטיפול, עומדת התפיסה ההוליסטית, לפיה האדם הוא מערכת שלמה, המקיימת זרימת אנרגיה מתמדת בין כל חלקיה - גוף, נפש ונשמה. בעיה גופנית עלולה להיות תוצאה של חוסר איזון רגשי, ובעיה רגשית עלולה להיות תוצאה של חוסר איזון גופני.

האבחון וקבלת ההחלטות במהלך הטיפול, נעשים בעזרת "מבחן השרירים", מתחום הקינסיולוגיה, המאפשר למטפל להתחבר אל החלקים הלא-מודעים של מוח האדם, ולקבל מידע חיוני לגבי מצבו של הנבדק, הגורמים למצבו ודרכי הטיפול המדויקות לגביו בכל רגע נתון

טיפול אייפק פיזי ידוע, בין השאר, ביכולתו לבטל אלרגיות. עקב טיפול זה משתנה התפיסה השגויה של הגוף לגבי הגורם (האלרגן) אליו מתייחס הטיפול, כך שלא יגיב עוד לגורם שטופל. במקביל להתקדמות התהליך הטיפולי – הולכים התסמינים ונעלמים.

טיפול אייפק רגשי מאפשר שחרור מטראומות, אמונות מגבילות ומטענים רגשיים מיותרים. השיטה מהווה כלי מעולה לצמיחה והתפתחות אישית לכל אדם, בכל גיל, שכן לכל אדם יש טראומות, רגשות מודחקים/מוכחשים, אמונות מגבילות, בעיות בדימוי העצמי, כעסים, פחדים, אלרגיות, רגישויות ועוד, אשר מנהלים את חייו, מגבילים ומטעים אותו, מכאיבים לו ופוגעים בבריאותו, באושרו ובתפקודו.

שיטת אייפק מתמקדת בזיהוי ובשחרור מרכיבי ה"חבילה" האישית של המטופל, ומעניקה לו חופש גדל והולך להתנהל ולנהל את חייו מ"כאן ועכשיו", לאור השפעתה הפוחתת והולכת של ה"חבילה", עם התקדמות הטיפול.

שיטתאייפק זוכה להתעניינות הולכת וגוברת בקרב אנשי מקצוע בתחומי הרפואה הקונבנציונאלית, הרפואה הטבעית ובריאות הנפש. הסיבה לכך נעוצה בפשטות הגישה הטיפולית, בתוצאות הטובות הנשמרות לאורך זמן, ובעובדה שהיא מבוססת על שילוב מיטב גישות הריפוי הטבעיות.

תכנית הלימודים במהות
תכנית הלימודים במהות מעמיקה, מובנית ומגוונת, פרי ניסיונם הרב של מפתח השיטה, עדי שאנן וצוות מורי השיטה. תכנית זו מתייחסת להתפתחויות העדכניות ביותר בגישה הטיפולית המדהימה הזאת, ונענית לאתגרים שמציב לנו העולם המשתנה.

התלמידים ירכשו כלים אבחוניים וטיפוליים יוצאי דופן באיכותם ובקלות השימוש המדויק בהם.

השיעורים מועברים ברובם על ידי עדי שאנן. יתר המורים נבחרו בקפידה מבין המורים והמטפלים הבכירים והוותיקים בשיטת אייפק בארץ ובעולם. תוכנית הלימודים עומדת בדרישות "עמותת מטפלי אייפק בישראל" ו"הלשכה למקצועות בריאות משלימים".

התוכנית המלאה בנויה מ-1146 שעות לימוד אקדמאיות. בוגרי הקורס יהיו זכאים לתעודת CRP.יום: יום רביעי
שעה: 01:00
מיקום: תל אביב-יפו
תגובות הגולשים (0)
עוד בקורסים...