micon
שלח הודעה שלח הודעה
תמונת המטפל
צפה בתמונות נוספות(2)
דירוג נוכחי:
2.0
דרג את המטפל:
מכללת רידמן לרפואה משלימה היא אחת המכללות המובילות בישראל בתחומה. המכללה מציעה מגוון רחב של לימודים וקורסים להכשרת מטפלים. הרפואה המשלימה הולכת ותופסת תאוצה בקרב הציבור וכך גם התלמידים המחפשים קורסים מעניינים ומקצועיים.

לימודי רפואה משלימה במכללת רידמן פועלים ב-7 בתי ספר, המחולקים למסלולי לימוד שונים. כל מסלול לימוד מתעמק בתחום מסויים וכולל מגמות התמחות ספציפיות ומגוון קורסי העשרה.

תלמידים המעוניינים בקריירה בתחום כמטפלים, כדאי שיקחו את המסלול שבחרו בשלמותו. לתלמידים המתעניינים בתחום או רוצים לרכוש ידע בנושא ספציפי, כדאי להתחיל בקורס או במגמת התמחות ספציפית אחת.

מכללת רידמן היא מכללה חמה ותומכת ובתום הלימודים מסייעת לבוגריה להשמה בתחום.

כנסו לאתר שלי
03-7453000
תל אביב-יפו חיים לבנון 26, פינת ג'ורג' וייז 2
ההתמחויות שלי
יוגה
הילינג
צמחי מרפא
נטורופתיה
ריפוי בעיסוק

לימודי פסיכותרפיה

לימודי פסיכותרפיה


מאת:
פורסם ב:
הפילוסופיה ההוליסטית מבוססת על ההנחה שהאדם מורכב מהיבטים גופניים, נפשיים ורוחניים. ההנחה שבבסיס הפסיכותרפיה ההוליסטית היא שכל כאב גופני מושפע באופן ישיר או עקיף ממצבים רגשיים לקויים. הפסיכותרפיה ההוליסטית מהווה שיטת ריפוי המטפלת בנפשו של האדם בתהליך טיפולי הכולל שיחות וחשיפה עצמית של המטופל, לצד שיטות טיפוליות שונות מעולם הרפואה המשלימה כגון: דמיון מודרך, מגע, תנועה, מדיטציות ועוד.

כך למעשה, הפסיכותרפיה ההוליסטית מביאה לידי ביטוי את מכלול היצירתיות של המטפל בשילוב עם תיאוריות פסיכולוגיות שונות, שיטות ומיומנויות טיפוליות, וכל זאת לצד מעקב והתפתחות אישית טיפולית באופן תמידי. הפסיכותרפיסט ההוליסטי נותן מענה למכלול המרכבים הקיימים במטופל, תוך דגש על הקשר ההדוק המצוי בין מערכות רגשיות מודחקות לבין סימפטומים פיזיים כגון כאבים או מחלות.תוכנית לימודים

הפסיכותרפיה ההוליסטית נמצאת כיום בתנופה ומקבלת הכרה על ידי חברות ותרבויות רבות מסביב לעולם. לימודי פסיכותרפיה במכללת רידמן כוללים שתי מגמות לימוד עיקריות: פסיכותרפיה גופנית ופסיכותרפיה טרנס- פרסונאלית.

המגמה לפסיכותרפיה גופנית, התמחות באיזון גוף ונפש

תוכנית הלימודים במגמה מכשירה מטפלים המתמחים בקשר שבין הגוף לרוח והנפש, על כל הרבדים וההיבטים הקשורים בכך כגון: ההיבט הנפשי, אנרגטי, פיזי, דפוסי ההתנהגות, ההיבט הרגשי ועוד. הלימודים במגמה משלבים בין עקרונות עיקריים מעולם הפסיכולוגיה המודרנית לבין תפיסות מעולם הפסיכותרפיה הגופנית. הטיפול בפסיכותרפיה גופנית מיועד לתת מענה למגוון של בעיות גופניות ורגשיות החל מבעיות עיכול וכאבי גב ועד לחוסר ביטחון והתמודדות עם שכול.

תוכנית הלימודים במגמה מבוססת על ארבעה עקרונות עיקריים:
פילוסופיה הוליסטית
אוריינטציה גופנית
תפיסה הומניסטית
גישה טיפולית אינטגרטיבית

הלימודים במגמה משלבים בין ההתפתחות האישית של המטפל, הענקה של ידע מקיף בתיאוריות פילוסופיות והתנסות מעשית בקליניקות פנימיות בבתי חולים ובסודות ציבוריים ממשלתיים או במוסדות נוער.

המגמה לפסיכותרפיה טרנס- פרסונאלית התמחות בהילינג

הפסיכותרפיה הטרנס- פרסונאלית מתמקדת בגישה טיפולית המציגה את הדיאלוג שהתפתח בין התפיסות הפסיכולוגיות המערביות לבין מסורות רוחניות מהמזרח, תוך שימוש במבחר של טכניקות טיפוליות כגון: הרפיה, דמיון מודרך, מדיטציה, הילינג אנרגטי ועוד.

תוכנית הלימודים במגמה כוללת אימונים ותרגולים לצד הקנייה של ידע וכלים לדרכי חיים בריאות יותר. במהלך הלימודים הסטודנטים נחשפים למצבי תודעה, איכויות התודעה ודרכי השפעתן על מהלך החיים. הלימודים במגמה כוללים את גישת ההילינג הפסיכו פיזי TM, אשר התפתחה מתוך הניסיון האישי והמקצועי של מורי המגמה במכללת רידמן. הגישה כוללת כלים רוחניים, אנרגטיים הוליסטיים ואינטגרטיביים על מנת ליצר רבדים עמוקים של ריפוי.

תוכנית הלימודים במגמה מבוססת על ארבע עקרונות עיקריים:
פילוסופיה פרינאלית
פילוסופיה הוליסטית
תפיסה הומניסטית
גישה טיפולית אינטגרטיבית המאחדת את הטכניקות האנרגטית, ההוליסטית והקונבנציונאלית בפסיכותרפיה המודרנית.

שתי המגמות מאפשרות לסטודנטים לרכוש השכלה וידע מרתק תוך חשיפה למחוזות שונים והשקפת עולם הכוללת אימוץ דרך חיים בריאה לעצמם ולסביבתם.

אפשרויות תעסוקה

בוגרי הלימודים בפסיכותרפיה הוליסטית יכולים להשתלב במגוון של קליניקות פרטיות וציבוריות, ובעבודה פרטנית בקופות חולים, בתי סוהר, מוסדות לנוער במצוקה או נוער עברייני, בגני ילדים, במתנ"סים ועוד.
תגובות הגולשים (0)
עוד בכתבות...